map
Witamy w naszym serwisie. UWAGA aby uzyskać dostęp do wszystkich zasobów zaloguj się.
|
|
|
Twoja lokalizacja: Start / Aktualności   /   Konferencja „I Mazowieckie Forum Podatkowe”
Aktualność: Konferencja „I Mazowieckie Forum Podatkowe”
Cyfryzacja, finanse publiczne i biznes to główne obszary zagadnień I Mazowieckiego Forum Podatkowego, współorganizowanego przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów ELSA Warszawa i Mazowiecki Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych w ramach współpracy samorządu doradców podatkowych z młodzieżą akademicką.

Krajowa Izba Doradców Podatkowych aktywnie i systematycznie współpracuje z organizacjami i kołami studenckimi, wspierając przede wszystkim merytorycznie wszelkie  inicjatywy studenckie. W ramach takiej współpracy zorganizowano I Mazowieckie Forum Podatkowe. Odbyło się ono w dniu 9 kwietnia 2018 roku w Warszawie na Giełdzie Papierów Wartościowych. Konferencja ta była zorganizowana przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Warszawa we współpracy z Mazowieckim Oddziałem Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

Była ona podzielona na 3 panele: cyfryzacja, finanse publiczne oraz biznes.

Wśród prelegentów znaleźli się zarówno doktorzy prawa, jak i członkowie zarządu Izby.

Konferencję uroczyście otworzyli koordynatorzy konferencji: Natalia Nazarko oraz Mateusz Bednarz z ELSA Warszawa, którzy przekazali następnie głos panu Pawłowi Trojankowi, Przewodniczącemu Zarządu Oddziału Mazowieckiego KIDP.

Wykład inauguracyjny wygłosił dr Krzysztof Radzikowski z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Tematem przewodnim wystąpienia było przedstawienie  mechanizmu VATu, czym on jest i do czego tak naprawdę służy. Prócz tego doktor zagłębił się w tematykę oszustw na podatku VAT, czym przybliżył nieco tematykę kolejnego wystąpienia.

Drugi wykład wygłosiła pani Małgorzata Militz, Zastępca Przewodniczącego Zarządu KIDP. W trakcie wystąpienia przybliżyła słuchaczom w jaki sposób dochodzi do oszustw i nadużyć podatkowych oraz w jaki sposób ustawodawca krajowy od niedawna zaczął wpływać na ich zmniejszenie. Wspomniała również wielokrotnie o ważnym z jej punktu widzenia wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej zwanym „Halifax” oraz o tym, kto najczęściej unika podatku VAT.

Trzeci wykład poprowadzili przedstawiciele Deloitte: Krzysztof Kutek oraz Sylwia Adamczyk-Kaczmara. Pierwsza część poświęcona była JPK, czyli Jednolitemu Plikowi Kontrolnemu. Pan Kutek zapoznał słuchaczy z raportowaniem JPK, weryfikacją oraz nowościami, jakie wkrótce nastąpią. Druga część wykładu poświęcona była tematyce split payment, czyli mechanizmowi podzielonej płatności. W trakcie wystąpienia Pani Adamczyk-Kaczmara tłumaczyła w jaki sposób działa split payment, a następnie przybliżyła tematykę sankcji, systemu zachęt oraz w jaki sposób mogą być w przyszłości realizowane przelewy.
 
Po wszystkich III panelach konferencję uroczyście zamknęli organizatorzy, dziękując wszystkim za przybycie oraz wysłuchanie prelegentów, po czym zaprosili na uroczysty bankiet zamykający wydarzenie.

Mamy nadzieję na kolejne edycje Forum w przyszłości.

Zapraszamy do galerii zdjęć:
https://photos.google.com/share/AF1QipPnu4JcSG6qeKsGhsYBkokoBMMir5dc3mzXDBSA-SHrKYMaE8zDMORSVKwAAU8NtQ?key=cjlpd2ZKTXJBalFfSU1QX0tMbTdrY0padmU3ZF9R
 
Oprac. Maja Rezanko-Zielińska, Zarząd Mazowieckiego OKIDP
Wiesława Moczydłowska, Rzecznik Prasowy Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

DATA PUBLIKACJI: 2018-04-20 + pozostałe aktualności
Komentarze (0)
Opcja dodawania komentarzy jest zarezerwowana wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników. Aby się zalogować przejdź do panelu logowania.
Najpopularniejsze:
Logowanie
Pomoc
Login
Hasło
Publikować mogą tylko zalogowani użytkownicy. Aby się zalogować użyj swojego loginu i hasła z mdoradcy.
BIP
Powered by multiCMS :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia :: © Krajowa Izba Doradców Podatkowych
Start   ::   START BIZNES   ::   Kontakt