map
Witamy w naszym serwisie. UWAGA aby uzyskać dostęp do wszystkich zasobów zaloguj się.
|
|
|
Twoja lokalizacja: Start / Aktualności   /  „Wyższa poprzeczka dla doradców podatkowych” - wywiad z prof. Adamem Mariańskim w Rzeczpospolitej
Aktualność: „Wyższa poprzeczka dla doradców podatkowych” - wywiad z prof. Adamem Mariańskim w Rzeczpospolitej
Przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych w obszernym wywiadzie, udzielonym Rzeczpospolitej, poinformował o propozycjach zawartych w projekcie zmian w ustawie o doradztwie podatkowym. Wyjaśnił, dlaczego samorząd chce wprowadzenia aplikacji i że nie oznacza to zamknięcia zawodu , a także dlaczego doradca podatkowy jest niezbędnym partnerem przedsiębiorcy i administracji skarbowej.

 „Wyższa poprzeczka dla doradców podatkowych” – pod takim tytułem ukazał się wywiad z prof. dr hab. Adamem Mariańskim w Rzeczpospolitej.
„Nasz projekt jest odpowiedzią na pismo wiceministra finansów Pawła Gruzy. Ministerstwo samo dostrzega konieczność zmian w ustawie o doradztwie podatkowymi zwróciło się do KRD o nasze stanowisko w tej kwestii” – poinformował prof. Adam Mariański. „Zgadzamy się, że aby nadać doradcom podatkowym nowe uprawnienia, konieczne jest też zwiększenie stawianych im wymagań” – wyjaśnił Przewodniczący KRDP.

Na pytanie jaka jest rola doradców podatkowych w czasach szybkich zmian prawa oraz otoczenia biznesowego prof. Adam Mariański odpowiedział, że doradca podatkowy już dziś jest rozpoznawany jako najlepszy doradca przedsiębiorcy, ale też firmy rodzinnej i jej właścicieli. Podkreślił, że doradca podatkowy nie pomaga w unikaniu opodatkowania i że samorząd absolutnie nie akceptuje agresywnej optymalizacji podatkowej. „Doradca musi pomóc w ustaleniu prawidłowej kwoty podatku, ani większej, ani mniejszej. Widzimy jednak problem w ustaleniu granic dozwolonego planowania podatkowego. Chcemy o tym rozmawiać z wszystkimi stronami procesu poboru danin: władzą ustawodawczą i wykonawczą, administracją, sądami administracyjnymi oraz przedsiębiorcami” – mocno podkreślił prof. dr hab. Adam Mariański.

Zapraszamy do przeczytania obszernego wywiadu, przeprowadzonego przez red. Monikę Pogroszewską.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1376731-Wyzsza-poprzeczka-dla-doradcow-podatkowych.html

Oprac. Wiesława Moczydłowska, Rzecznik Prasowy Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

DATA PUBLIKACJI: 2018-06-18 + pozostałe aktualności
Komentarze (0)
Opcja dodawania komentarzy jest zarezerwowana wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników. Aby się zalogować przejdź do panelu logowania.
Najpopularniejsze:
Logowanie
Pomoc
Login
Hasło
Publikować mogą tylko zalogowani użytkownicy. Aby się zalogować użyj swojego loginu i hasła z mdoradcy.
BIP
Powered by multiCMS :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia :: © Krajowa Izba Doradców Podatkowych
Start   ::   START BIZNES   ::   Kontakt