map
Witamy w naszym serwisie. UWAGA aby uzyskać dostęp do wszystkich zasobów zaloguj się.
|
|
|
Twoja lokalizacja: Start / Aktualności   /  KIDP partnerem merytorycznym Europejskiego Forum Gospodarczego w Łodzi
Aktualność: KIDP partnerem merytorycznym Europejskiego Forum Gospodarczego w Łodzi
W dniach 15-16 października br. odbyło się w Łodzi XI Europejskie Forum Gospodarcze, którego partnerem merytorycznym była Krajowa Izba Doradców Podatkowych. Moderatorem panelu „Bezpieczny podatnik w dobie zmian systemu podatkowego” był prof. Adam Mariański, Przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

Ostatnie lata to czas daleko idących oraz intensywnie przyjmowanych zmian w zakresie polskiego prawa podatkowego - w tym zmian związanych z tzw. uszczelnianiem systemu podatkowego. Na przedsiębiorców nakładane są dodatkowe obowiązki, często z zapewnieniem bardzo krótkiego okresu na zapoznanie się z nowymi regulacjami, co powoduje wzrost ryzyka poniesienia odpowiedzialności. Czy w dobie tak intensywnie zmieniającego się otoczenia podatkowego, uczciwy podatnik może czuć się bezpiecznie? Jeśli tak, jakie powinien podejmować czynności, aby rzetelnie wywiązywać się ze swoich obowiązków?

Na te i inne pytania starali się odpowiedzieć uczestnicy panelu „Bezpieczny podatnik w dobie zmian systemu podatkowego”, który odbył się podczas XI Europejskiego Forum Gospodarczego w Łodzi, a którego moderatorem był prof. Adam Mariański, Przewodniczący KRDP.

W toku panelu dyskusyjnego powyższe kwestie zostały rozwinięte przy udziale doradców podatkowych (reprezentantów władz ogólnopolskich, jak również lokalnych) oraz przedstawicieli instytucji publicznych. Mamy nadzieję że wnioski z dyskusji okażą się kluczowe dla przedsiębiorców biorących udział w Forum, bez względu na branże, rozmiar i rodzaj prowadzonej działalności gospodarczej.

Prelegentami panelu byli: Jerzy Dworakowski - Przewodniczący Zarządu, Oddział Łódzki Krajowej Izby Doradców Podatkowych; Krzysztof Kwiatkowski - Prezes Najwyższej Izby Kontroli oraz Krzysztof Wiśniewski - Członek Zarządu, Oddział Łódzki Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

Oprac. Wiesława Moczydłowska, Rzecznik Prasowy Krajowej Rady Doradców Podatkowych.
DATA PUBLIKACJI: 2018-10-17 + pozostałe aktualności
Komentarze (0)
Opcja dodawania komentarzy jest zarezerwowana wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników. Aby się zalogować przejdź do panelu logowania.
Najpopularniejsze:
Logowanie
Pomoc
Login
Hasło
Publikować mogą tylko zalogowani użytkownicy. Aby się zalogować użyj swojego loginu i hasła z mdoradcy.
BIP
Powered by multiCMS :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia :: © Krajowa Izba Doradców Podatkowych
Start   ::   START BIZNES   ::   Kontakt