map
Witamy w naszym serwisie. UWAGA aby uzyskać dostęp do wszystkich zasobów zaloguj się.
|
|
|
Twoja lokalizacja: Start / Aktualności   /  Prof. Adam Mariański w audycjach Polskiego Radia 26 października br. o zasadzie rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatnika i nie tylko
Aktualność: Prof. Adam Mariański w audycjach Polskiego Radia 26 października br. o zasadzie rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatnika i nie tylko
O tym, czy urzędnicy stosują zasadę rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatnika - mówił 26 października br. w Polskim Radiu 24 prof. Adam Mariański, Przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych w rozmowie z Błażejem Prośniewskim z Naczelnej Redakcji Gospodarczej. Kolejna rozmowa z prof. Adamem Mariańskim wyemitowana zostanie w niedzielę 28 października br.

Zdaniem prof. Mariańskiego zasada rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatnika w naszym kraju nadal nie jest stosowana, mimo walki o to, aby takie wątpliwości były rozstrzygane na korzyść słabszego, czyli podatnika a nie na korzyść Skarbu Państwa, który jest zawsze mocniejszy w takim sporze.

Profesor podkreślił, że przez ostatnie trzy lata zostały wydane trzy decyzje z korzyścią dla podatnika, czyli zaledwie jedna rocznie.

Zasada rozstrzygania wątpliwości na korzyść strony postępowania zapisana jest m.in. w Konstytucji Biznesu. W praktyce jednak i w tym przypadku jest ona rzadko stosowana.

Powodem do rozmowy była m.in. ankieta NIK skierowana m.in. do doradców podatkowych. Do 31 października 2018 r. na stronie internetowej NIK można wypełnić ankietę, która ma m.in. pomóc sprawdzić czy w Polsce prawidłowo stosuje się zasadę rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatnika. Doradcy podatkowi mają możliwość wyrazić swoje zdanie w tej sprawie.

Link do nagrania znajduje się na stronie:
https://polskieradio24.pl/42/273/Artykul/2207278,NIK-sprawdzi-czy-urzednicy-interpretuja-prawo-na-korzysc-podatnikow

O rozmowie z prof. Adamem Mariańskim informuje też portal polskieradio.pl
https://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/2207278,NIK-sprawdzi-czy-urzednicy-interpretuja-prawo-na-korzysc-podatnikow

Zapraszamy do słuchania Polskiego Radia 24 w najbliższą niedzielę, 28 października br. w godz.  10-15.

Wiesława Moczydłowska, Rzecznik Prasowy Krajowej Rady Doradców Podatkowych.


DATA PUBLIKACJI: 2018-10-29 + pozostałe aktualności
Komentarze (0)
Opcja dodawania komentarzy jest zarezerwowana wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników. Aby się zalogować przejdź do panelu logowania.
Najpopularniejsze:
Logowanie
Pomoc
Login
Hasło
Publikować mogą tylko zalogowani użytkownicy. Aby się zalogować użyj swojego loginu i hasła z mdoradcy.
BIP
Powered by multiCMS :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia :: © Krajowa Izba Doradców Podatkowych
Start   ::   START BIZNES   ::   Kontakt