map
Witamy w naszym serwisie. UWAGA aby uzyskać dostęp do wszystkich zasobów zaloguj się.
|
|
|
Twoja lokalizacja: Start / Aktualności   /  Prawo.pl: Egzamin na doradcę podatkowego w marcu 2019 roku
Aktualność: Prawo.pl: Egzamin na doradcę podatkowego w marcu 2019 roku
Najbliższy egzamin odbędzie się jeszcze na starych zasadach. Potwierdza to Ministerstwo Finansów. Najprawdopodobniej będzie to ostatnie postępowanie przed nowelizacją ustawy o doradztwie podatkowym – poinformował portal prawo.pl

„Marcowy egzamin będzie najprawdopodobniej ostatnim na obecnych zasadach. Ma to związek z planowanymi zmianami w ustawie o doradztwie podatkowym i dostępie do zawodu. Krajowa Rada Doradców Podatkowych postuluje rozszerzenie kompetencji doradców o sprawy karne skarbowe, ubezpieczenia społeczne i postępowania przed sądami rejestrowymi” – czytamy na portalu prawo.pl w artykule red. Krzysztofa Koślickiego. 

„- Proces nadawania uprawnień doradcom musi być zmieniony – powiedział Prawo.pl prof. Adam Mariański, przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych. Radzie zależy na rozszerzeniu kompetencji doradców, co siłą rzeczy będzie wiązało się z obowiązkiem posiadania wiedzy w jeszcze szerszym zakresie, zwłaszcza z prawa karnego. Dodatkowo, zmienić ma się także charakter egzaminu. Prof. Mariański zwraca uwagę, że powinien być bardziej twórczy, a mniej odtwórczy. Bardziej będzie chodziło o umiejętność interpretowania przepisów i ich rozumienie, niż recytowanie ustawy z pamięci. Nowością ma być utajnienie pytań. KRDP chce także, aby pytania z części ustnej egzaminu nie były wcześniej publikowane” – poinformował portal prawo.pl.

Przypomnijmy, że Przewodniczącą Komisji Egzaminacyjnej do Spraw Doradztwa Podatkowego została prof. dr hab. Jadwiga Glumińska-Pawlic.

https://www.prawo.pl/podatki/egzamin-na-doradce-podatkowego-termin-pisemny-2019,335851.html

Wiesława Moczydłowska, Rzecznik Prasowy Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

DATA PUBLIKACJI: 2018-11-28 + pozostałe aktualności
Komentarze (0)
Opcja dodawania komentarzy jest zarezerwowana wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników. Aby się zalogować przejdź do panelu logowania.
Najpopularniejsze:
Logowanie
Pomoc
Login
Hasło
Publikować mogą tylko zalogowani użytkownicy. Aby się zalogować użyj swojego loginu i hasła z mdoradcy.
BIP
Powered by multiCMS :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia :: © Krajowa Izba Doradców Podatkowych
Start   ::   START BIZNES   ::   Kontakt