map
Witamy w naszym serwisie. UWAGA aby uzyskać dostęp do wszystkich zasobów zaloguj się.
|
|
|
Twoja lokalizacja: Start / Aktualności   /  Wiceprzewodnicząca KRDP Anna Misiak w radiu RDC o zmianach w podatkach
Aktualność: Wiceprzewodnicząca KRDP Anna Misiak w radiu RDC o zmianach w podatkach
Gościem audycji „Magazyn Ekonomiczny” wyemitowanej na antenie Radia RDC była Anna Misiak – wiceprzewodnicząca Krajowej Rady Doradców Podatkowych i wiceprzewodnicząca międzynarodowej organizacji CFE.

Anna Misiak mówiła o zmianach w podatkach obowiązujących od początku bieżącego roku, a zwłaszcza o kwestiach dotyczących zeznań rocznych.

Wiceprzewodnicząca KRDP podkreśliła, że nie obawia się o to aby doradcy podatkowi mieli mniej pracy z tego powodu, że zeznania przygotują podatnikom urzędy skarbowe. Poinformowała, że urzędy w tym roku udostępnią podatnikom tylko PIT-37 i PIT-38, czyli te zeznania, które obejmują typowe dochody ze stosunku pracy i kapitałów pieniężnych, ale wyłącznie tych, co do których otrzymały informacje z biura maklerskiego, zobowiązanego do jej wysłania.

„Wszelkie inne dochody nadal pozostają do zadeklarowania samodzielnie przez podatnika, np. dochody z najmu, dochody z zagranicy i podobnie dochody z działalności gospodarczej” – poinformowała Anna Misiak.

„W tym zakresie pewne zmiany nastąpią ale dopiero za kolejny rok podatkowy. Jednak i tak podatnik nadal będzie musiał mieć świadomość, że pewien rodzaj dochodów musi być przez niego samodzielnie zadeklarowany bo urząd skarbowy nie ma o tym informacji” – wyjaśniła wiceprzewodnicząca Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

 
Zapraszamy do wysłuchania interesującej audycji. Informacja o udziale Anny Misiak w audycji i link do nagrania dostępne na stronie RDC:

https://www.rdc.pl/podcast/magazyn-ekonomiczny-zmianach-w-podatkach/

Wiesława Moczydłowska, Rzecznik Prasowy Krajowej Rady Doradców Podatkowych.


DATA PUBLIKACJI: 2019-01-24 + pozostałe aktualności
Komentarze (0)
Opcja dodawania komentarzy jest zarezerwowana wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników. Aby się zalogować przejdź do panelu logowania.
Najpopularniejsze:
Logowanie
Pomoc
Login
Hasło
Publikować mogą tylko zalogowani użytkownicy. Aby się zalogować użyj swojego loginu i hasła z mdoradcy.
BIP
Powered by multiCMS :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia :: © Krajowa Izba Doradców Podatkowych
Start   ::   START BIZNES   ::   Kontakt