map
Witamy w naszym serwisie. UWAGA aby uzyskać dostęp do wszystkich zasobów zaloguj się.
|
|
|
Twoja lokalizacja: Start / Aktualności   /  Ogólnopolski Finał Konkursu Wiedzy o Podatkach już 12 kwietnia
Aktualność: Ogólnopolski Finał Konkursu Wiedzy o Podatkach już 12 kwietnia
14 marca br. odbył się II etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach a Finał tego Konkursu będzie miał miejsce 12 kwietnia br. w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc zapewnią sobie m.in. możliwość studiowania na tym wydziale. Tegoroczną edycję Konkursu objęło patronatem Ministerstwo Finansów.
„Celem Konkursu jest przede wszystkim budzenie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowań problematyką zagadnień podatkowych oraz popularyzacja zawodu doradcy podatkowego” – stwierdziła Ewa Szypowicz, wiceprzewodnicząca Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

Krajowa Rada Doradców Podatkowych oraz Oddziały Regionalne Krajowej Izby Doradców Podatkowych prowadzą wiele działań krzewiących wiedzę podatkową wśród młodzieży. Flagowym projektem w tym zakresie jest bez wątpienia Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Podatkach. To już dziewiąta edycja tego Konkursu, w który zaangażowało się już 10 Oddziałów Regionalnych KIDP. Finał Konkursu odbędzie się 12 kwietnia br. w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Idea Konkursu Wiedzy o Podatkach zrodziła się w Śląskim Oddziale Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Następnie przystępowały do projektu poszczególne Oddziały KIDP. W tym roku dołączyły: Wielkopolski Oddział KIDP i Podlaski Oddział KIDP.

Pierwszy Śląski Konkurs odbył się w 2009 r. Natomiast I Ogólnopolski Finał Konkursu miał miejsce w 2011 r. W Śląskim Konkursie co roku bierze udział około 100 uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, natomiast biorąc pod uwagę całą Polskę, liczba ta sięga ponad 1,5 tysiąca uczniów.

Akcja ma charakter cykliczny. Do tegorocznej edycji Konkursu przystąpiły następujące Oddziały KIDP: Dolnośląski, Lubuski, Łódzki, Podlaski, Podkarpacki, Pomorski, Śląski, Warmińsko-Mazurski, Wielkopolski i Zachodniopomorski.

Podstawową misją Konkursu i jego celem jest szerzenie wiedzy prawno-podatkowej wśród uczniów i nauczycieli oraz propagowanie obowiązujących przepisów prawno-podatkowych. Ponadto wydarzenie ma na celu promowanie wiedzy o zawodzie oraz budowanie pozytywnego wizerunku zawodu doradcy podatkowego a także promowanie samorządu zawodowego doradców podatkowych jako organizacji aktywnie działającej na rzecz edukacji w zakresie podatków.

W szkołach organizowane są spotkania z młodzieżą, pogadanki dla nauczycieli prowadzone przez doradców podatkowych.
Patronat honorowy nad Konkursem objął Śląski Kurator Oświaty i inni Regionalni kuratorzy.
Informacje o Konkursie znajdują się na stronach poszczególnych Oddziałów KIDP uczestniczących w wydarzeniu, portalach społecznościowych oraz na stronie Silesia.kidp.pl.

Coraz większym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszy się Lubuski Konkurs Wiedzy o Podatkach. Także inne Oddziały Regionalne odnotowują coraz większe zainteresowanie wśród młodzieży tym konkursem.
W tym roku do Konkursu dołączył Wielkopolski Oddział KIDP. Patronat honorowy nad konkursem objął Wielkopolski Kurator Oświaty. Konkurs dedykowany jest uczniom/słuchaczom wszystkich typów publicznych i niepublicznych szkół średnich dla młodzieży położonych na terenie województwa wielkopolskiego

Oprócz budzenia i rozwijania wśród uczniów zainteresowań problematyką zagadnień podatkowych oraz  popularyzacją zawodu doradcy podatkowego, na które uwagę zwróciła Ewa Szypowicz, wiceprzewodnicząca Krajowej Rady Doradców Podatkowych, Marek Hoffman, Przewodniczący Zarządu Wielkopolskiego Oddziału KIDP dodaje także upowszechnianie wśród młodzieży zasad korzystania z prawa podatkowego oraz upowszechnianie wśród młodzieży wiedzy o zagrożeniach karnych wynikających z wykonywania czynności doradztwa podatkowego przez osoby nieuprawnione.

Nagrody po zakończeniu II etapu konkursu otrzymują osoby, które zajmą miejsca od I do VIII, przy czym wartość nagrody pieniężnej lub rzeczowej wyniesie odpowiednio za zajęcie:
a) I miejsca – do kwoty nieprzekraczającej 2.000,00 zł
b) II miejsca – do kwoty nieprzekraczającej 1.500,00 zł
c) III miejsca – do kwoty nieprzekraczającej 1.000,00 zł
d) za miejsca od IV do VIII – do kwoty nieprzekraczającej 300,00 zł

Zwycięzcy konkursów zakwalifikują się do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się dnia 12 kwietnia 2019 r. roku w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Konkurs został wpisany na listę konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, dlatego zdobywcy 3 pierwszych miejsc w nagrodę mają możliwość studiowania na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Zarówno Krajowa Rada Doradców Podatkowych, jak i Oddziały Krajowej Izby Doradców Podatkowych prowadzą także wiele innych działań, współpracując z uczelniami oraz kołami studenckimi, promując wiedzę podatkową wśród młodzieży szkolnej i akademickiej.

 Wiesława Moczydłowska, Rzecznik Prasowy Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

DATA PUBLIKACJI: 2019-03-14 + pozostałe aktualności
Komentarze (0)
Opcja dodawania komentarzy jest zarezerwowana wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników. Aby się zalogować przejdź do panelu logowania.
Najpopularniejsze:
Logowanie
Pomoc
Login
Hasło
Publikować mogą tylko zalogowani użytkownicy. Aby się zalogować użyj swojego loginu i hasła z mdoradcy.
BIP
Powered by multiCMS :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia :: © Krajowa Izba Doradców Podatkowych
Start   ::   START BIZNES   ::   Kontakt