map
Witamy w naszym serwisie. UWAGA aby uzyskać dostęp do wszystkich zasobów zaloguj się.
|
|
|
Twoja lokalizacja: Start / Aktualności   /  Ogólnopolski Finał Konkursu Wiedzy o Podatkach już 12 kwietnia
Aktualność: Ogólnopolski Finał Konkursu Wiedzy o Podatkach już 12 kwietnia
12 kwietnia br. w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbędzie się Ogólnopolski Finał Konkursu Wiedzy o Podatkach.  Zdobywcy trzech pierwszych miejsc zapewnią sobie m.in. możliwość studiowania na tym wydziale. Tegoroczną edycję Konkursu objęło patronatem Ministerstwo Finansów. Podczas Finału odbędzie się pogadanka dla uczestników Konkursu. Wykład przeprowadzi przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej w Katowicach na temat ceberprzestępczości i dopalaczy.
 
„Konkurs Wiedzy o Podatkach to cenna inicjatywa Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Celem Konkursu jest przede wszystkim budzenie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowań problematyką zagadnień podatkowych oraz popularyzacja zawodu doradcy podatkowego” – stwierdziła Ewa Szypowicz, wiceprzewodnicząca Krajowej Rady Doradców Podatkowych. Krajowa Rada Doradców Podatkowych oraz Oddziały Regionalne Krajowej Izby Doradców Podatkowych prowadzą wiele działań krzewiących wiedzę podatkową wśród młodzieży. Flagowym projektem w tym zakresie jest bez wątpienia Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Podatkach. To już dziewiąta edycja tego Konkursu, w który zaangażowało się już 10 Oddziałów Regionalnych KIDP.

Finał Konkursu odbędzie się 12 kwietnia br. w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Weźmie w nim udział 50 uczniów ze szkół mieszczących się na terenie  tych 10 Oddziałów Regionalnych KIDP. Nad prawidłowym przebiegiem Konkursu czuwać będzie 30 opiekunów. W wydarzeniu udział weźmie pani Mariola Juraszek-Morawska Przedstawiciel Śląskiego Kuratora Oświaty – delegatura Rybnik.            
                     
W trakcie Konkursu uczniowie będą mieli możliwość wysłuchania wykładu na temat cyberprzestępczości i dopalaczy, który wygłosi przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej w Katowicach i wzięcia udziału w pogadance na ten temat. Uczniowie wezmą udział także w specjalnie dla nich zorganizowanej wycieczce do Sztolni Luiza w Zabrzu.

Idea Konkursu Wiedzy o Podatkach zrodziła się w Śląskim Oddziale Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Następnie przystępowały do projektu poszczególne Oddziały KIDP. W tym roku dołączyły: Wielkopolski Oddział KIDP i Podlaski Oddział KIDP.
Pierwszy Śląski Konkurs odbył się w 2009 r. Natomiast I Ogólnopolski Finał Konkursu miał miejsce w 2011 r. Akcja ma charakter cykliczny. Do tegorocznej edycji Konkursu przystąpiły następujące Oddziały KIDP: Dolnośląski, Lubuski, Łódzki, Podlaski, Podkarpacki, Pomorski, Śląski, Warmińsko-Mazurski, Wielkopolski i Zachodniopomorski.

Podstawową misją Konkursu i jego celem jest szerzenie wiedzy prawno-podatkowej wśród uczniów i nauczycieli oraz propagowanie obowiązujących przepisów prawno-podatkowych. Ponadto wydarzenie ma na celu promowanie wiedzy o zawodzie oraz budowanie pozytywnego wizerunku zawodu doradcy podatkowego a także promowanie samorządu zawodowego doradców podatkowych jako organizacji aktywnie działającej na rzecz edukacji w zakresie podatków.

W szkołach organizowane są spotkania z młodzieżą, pogadanki dla nauczycieli prowadzone przez doradców podatkowych.
Patronat honorowy nad Konkursem objął Śląski Kurator Oświaty i inni Regionalni kuratorzy.
Konkurs został wpisany na listę konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, dlatego zdobywcy 3 pierwszych miejsc w nagrodę mają możliwość studiowania na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Uczniowie, którzy wezmą udział w Finale:
Dolnośląski: 1. Stefaniak Oktawian   2. Marusiak Katarzyna   3. Sypień Natan
Lubuski: 1. Tymoteusz Jabłoński 2. Anita Skrobacz   3. Arkadiusz Porzucek
Łódzki: 1. Julia Badłak   2. Natalia Łączna  3. Michalina Czerwińska
Śląski: 1. Patryk Piec 2. Julia Niemira-Adamczyk  3. Bartłomiej Gaweł
Podlaski: 1. Klaudia Radziszewska 2. Julia Truszkowska  3. Julia Raczkowska
Warmińsko-Mazurski: 1. Łukasz Łużyński  2. Agnieszka Bukowska 3. Agata Kamionka
Pomorski: 1. Martyna Tusk   2. Joanna Łaszewska    3. Anita Krefta
Wielkopolski: 1. Wiktoria Spalona     2. Marcel Kowalczyk    3. Aldona Kotecka
Podkarpacki: 1. Aneta Tęsna  2. Weronika Burchała  3. Gabriela Warchoł
Zachodniopomorski: 1. Dariusz Pyzia   2. Natalia Denis    3. Jakub Piątkowski
Zarówno Krajowa Rada Doradców Podatkowych, jak i Oddziały Krajowej Izby Doradców Podatkowych prowadzą także wiele innych działań, współpracując z uczelniami oraz kołami studenckimi, promując wiedzę podatkową wśród młodzieży szkolnej i akademickiej.

Wiesława Moczydłowska, Rzecznik Prasowy Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

DATA PUBLIKACJI: 2019-04-11 + pozostałe aktualności
Komentarze (0)
Opcja dodawania komentarzy jest zarezerwowana wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników. Aby się zalogować przejdź do panelu logowania.
Najpopularniejsze:
Logowanie
Pomoc
Login
Hasło
Publikować mogą tylko zalogowani użytkownicy. Aby się zalogować użyj swojego loginu i hasła z mdoradcy.
BIP
Powered by multiCMS :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia :: © Krajowa Izba Doradców Podatkowych
Start   ::   START BIZNES   ::   Kontakt