map
Witamy w naszym serwisie. UWAGA aby uzyskać dostęp do wszystkich zasobów zaloguj się.
|
|
|
Twoja lokalizacja: Start / Aktualności   /  Rzeczpospolita ogłosiła wyniki Rankingu Doradztwa Podatkowego
Aktualność: Rzeczpospolita ogłosiła wyniki Rankingu Doradztwa Podatkowego
Zapotrzebowanie na usługi doradztwa wciąż rośnie - stwierdził w rozmowie z „Rzeczpospolitą" prof. Adam Mariański, Przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych. Potwierdzają to wyniki 13. już edycji rankingu Rzeczpospolitej. Uroczyste ich ogłoszenie odbyło się 17 kwietnia br. a opublikowane  na łamach Rzeczpospolitej zostały w wydaniu z 18 kwietnia br.

„Liczne zmiany w przepisach podatkowych to już norma, jednak w ostatnim roku było ich wyjątkowo dużo. Przepisy dotyczące raportowania schematów podatkowych (MDR) oceniamy bardzo negatywnie. Nakładają one obowiązek ujawniania władzom podatkowym informacji o tzw. schematach podatkowych, czyli działaniach, które mają lub mogą mieć wpływ na zobowiązania podatkowe. Zauważmy, że zakres czynności podlegających raportowaniu jest bardzo szeroki. Dotyczy de facto nawet porad w zakresie prawa podatkowego, co jest oczywistym nonsensem. Takie wymogi wpływają destrukcyjnie na procesy gospodarcze” – stwierdził prof. Adam Mariański w rozmowie z Rzeczpospolitą. Zapraszamy do przeczytania całego wywiadu.

Zapraszamy do lektury całego dodatku poświęconego zawodowi doradcy podatkowego z uwagi na Ranking Doradztwa Podatkowego.
DATA PUBLIKACJI: 2019-04-19 + pozostałe aktualności
Komentarze (0)
Opcja dodawania komentarzy jest zarezerwowana wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników. Aby się zalogować przejdź do panelu logowania.
Najpopularniejsze:
Logowanie
Pomoc
Login
Hasło
Publikować mogą tylko zalogowani użytkownicy. Aby się zalogować użyj swojego loginu i hasła z mdoradcy.
BIP
Powered by multiCMS :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia :: © Krajowa Izba Doradców Podatkowych
Start   ::   START BIZNES   ::   Kontakt