map
Witamy w naszym serwisie. UWAGA aby uzyskać dostęp do wszystkich zasobów zaloguj się.
|
|
|
Twoja lokalizacja: Start / Aktualności   /  Życzenia z okazji Dnia Doradcy Podatkowego
Aktualność: Życzenia z okazji Dnia Doradcy Podatkowego
Szanowni Państwo,
Koleżanki i Koledzy
Członkowie Krajowej Izby Doradców Podatkowych,


Z okazji Dnia Doradcy Podatkowego, w imieniu własnym i Krajowej Rady Doradców Podatkowych pragnę przekazać Państwu najserdeczniejsze życzenia sukcesów i satysfakcji z codziennej pracy oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.
Przy okazji naszego Święta, pragnę podkreślić, że perspektywy dla naszego zawodu są bardzo dobre. Rośnie jego ranga i staje się on coraz bardziej niezbędny w otoczeniu biznesowym. Z dumą możemy powiedzieć, że w pełni zasłużyliśmy na miano zawodu zaufania publicznego. Skutecznie bronimy tajemnicy zawodowej jako naszego najważniejszego atrybutu.

Nasz profesjonalizm jako pełnomocników wielokrotnie publicznie podkreślali sędziowie sądów administracyjnych. Rośnie liczba naszych koleżanek i kolegów, którzy są autorami ważnych publikacji prasowych i książkowych i którzy uczestniczą aktywnie w działalności naukowej. Nasz zawód okazał się na tyle interesujący, że do naszego grona dołączyli najwybitniejsi przedstawiciele świata nauki w zakresie prawa podatkowego. W ostatnim okresie dostrzegamy wyraźny wzrost zainteresowania zawodem doradcy podatkowego wśród młodzieży akademickiej, co jest wynikiem naszej  aktywnej współpracy z tym środowiskiem i promocji zawodu. To wszystko sprawia, że doradca podatkowy staje się stałym uczestnikiem życia gospodarczego i społecznego kraju.

Zakładamy, że planowane prace nad nowelizacją ustawy o doradztwie podatkowym pozwolą na rozszerzenie uprawnień doradcy podatkowego i jeszcze bardziej wzmocnią ten zawód, o co w tej kadencji szczególnie zabiegamy.  Przez te ostatnie 15 miesięcy udało nam się odbudować pozycję naszego samorządu zawodowego. Już dziś inne samorządy wskazują na silną pozycję samorządu doradców podatkowych, co jest dużym sukcesem w tak krótkim czasie. Przygotowaliśmy także solidne podstawy dla rozwoju zawodu doradcy podatkowego. Głównym zadaniem samorządu jest bowiem  rozwijanie i promowanie zawodu, co skutecznie robimy w tej kadencji. Działania są podejmowane w wielu kierunkach, przede wszystkim unowocześnienia form wykonywania zawodu, ale także szerokiej jego promocji. Krajowa Rada Doradców Podatkowych po raz pierwszy w swojej historii przygotowała strategię działania, na razie na lata 2018-2019, która z roku na rok będzie rozbudowywana. Zapraszam do zapoznania się z nią, dostępna jest na stronie internetowej KIDP. Jednak chciałbym podkreślić, że wykonanie tej strategii będzie możliwe wtedy, kiedy jak najwięcej osób zaangażuje się w pracę w różnych obszarach, do czego gorąco Państwa zachęcam. Mam nadzieję, że z satysfakcją będziemy obchodzić 25-lecie zawodu doradcy podatkowego, co przypada na koniec tej kadencji.

Życzę zatem jeszcze raz satysfakcji i zadowolenia z wykonywania tak pasjonującego zawodu, a także wielu miłych chwil spędzonych w gronie Koleżanek i Kolegów podczas uroczystych obchodów naszego święta w Regionalnych Oddziałach Izby.

Prof. dr hab. Adam Mariański
Przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych

DATA PUBLIKACJI: 2019-05-10 + pozostałe aktualności
Komentarze (0)
Opcja dodawania komentarzy jest zarezerwowana wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników. Aby się zalogować przejdź do panelu logowania.
Najpopularniejsze:
Logowanie
Pomoc
Login
Hasło
Publikować mogą tylko zalogowani użytkownicy. Aby się zalogować użyj swojego loginu i hasła z mdoradcy.
BIP
Powered by multiCMS :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia :: © Krajowa Izba Doradców Podatkowych
Start   ::   START BIZNES   ::   Kontakt