map
Witamy w naszym serwisie. UWAGA aby uzyskać dostęp do wszystkich zasobów zaloguj się.
|
|
|
Twoja lokalizacja: Start / Aktualności   /  Echa EKG: Prof. Mariański w rozmowie z Pulsem Biznesu: Opodatkowanie bogatych to polityczna gra
Aktualność: Echa EKG: Prof. Mariański w rozmowie z Pulsem Biznesu: Opodatkowanie bogatych to polityczna gra
„Dlaczego opodatkowujemy bogatych? Wpływów nie ma z tego dużych, ale politycznie brzmi to dobrze. To polityczna gra” – mówił przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych prof. Adam Mariański w rozmowie z „Pulsem Biznesu” na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.

Prof. Adam Mariański odnosząc się do zaproponowanych ostatnio zmian podatkowych, stwierdził, że podatek dochodowy walczy z niesprawiedliwością, którą tworzy właśnie sam podatek dochodowy. „Zmiany w podatkach dochodowych zwykle są wprowadzane pod określony elektorat, ten, który ma głosować na podmioty je proponujące. Nie dotyczy to jednej konkretnej partii tylko wszystkich. Dlaczego np. jeden artysta ma mieć zwiększone koszty uzyskania przychodu a inny nie? Bo tak zdecydował władca podatkowy, czyli ten, który mówi, że ma być tak a nie inaczej” – stwierdził prof. Adam Mariański. Podkreślił, że z opodatkowania bogatych nie ma dużych wpływów ale to politycznie dobrze wygląda. Gdyby fachowcy decydowali o podatku dochodowym to on by inaczej wyglądał, dochód np. byłby kumulowany przez kilka lat a nie rocznie – podkreślił przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych.
Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy red. Pawła Sołtysa z prof. Adamem Mariańskim. Link do nagrania:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Marianski-Podatek-dochodowy-jest-podatkiem-politycznym-7669603.html

Rozmowa została nagrana podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Wiesława Moczydłowska, Rzecznik Prasowy Krajowej Rady Doradców Podatkowych.


DATA PUBLIKACJI: 2019-05-20 + pozostałe aktualności
Komentarze (0)
Opcja dodawania komentarzy jest zarezerwowana wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników. Aby się zalogować przejdź do panelu logowania.
Najpopularniejsze:
Logowanie
Pomoc
Login
Hasło
Publikować mogą tylko zalogowani użytkownicy. Aby się zalogować użyj swojego loginu i hasła z mdoradcy.
BIP
Powered by multiCMS :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia :: © Krajowa Izba Doradców Podatkowych
Start   ::   START BIZNES   ::   Kontakt