map
Witamy w naszym serwisie. UWAGA aby uzyskać dostęp do wszystkich zasobów zaloguj się.
|
|
|
Twoja lokalizacja: Start / Aktualności   /  Radio ESKA: Anna Misiak na temat zerowej stawki PIT dla młodych
Aktualność: Radio ESKA: Anna Misiak na temat zerowej stawki PIT dla młodych
Od 1 sierpnia młodzi podatnicy pracujący na etacie lub w oparciu o umowę zlecenia nie płacą podatku dochodowego. Tzw. zerowy PIT dla młodych to nowa ulga w podatku dochodowym od osób fizycznych dla osób do 26. roku życia. Z ulgi skorzysta ponad 2 mln młodych pracowników.

Ulgą objęte będą przychody z pracy oraz z umów zlecenia do wysokości 85 528 zł w roku podatkowym. Do tego limitu przychody młodego podatnika będą zwolnione z PIT. Tylko w 2019 r. limit zwolnienia będzie wynosił 35 636,67 zł, czyli 5/12 limitu rocznego, ponieważ zwolnienie będzie obowiązywać przez 5 miesięcy, od sierpnia do grudnia. Zwolnienie będzie obowiązywać niezależnie od liczby umów lub liczby płatników. Dopiero zarobki powyżej łącznej kwoty 85 528 zł będą opodatkowane według skali podatkowej.

Nowe przepisy zwalniające z płacenia podatku PIT młodych pracowników, komentowała w serwisach radiowych Anna Misiak, wiceprzewodnicząca Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

DATA PUBLIKACJI: 2019-09-02 + pozostałe aktualności
Komentarze (0)
Opcja dodawania komentarzy jest zarezerwowana wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników. Aby się zalogować przejdź do panelu logowania.
Najpopularniejsze:
Logowanie
Pomoc
Login
Hasło
Publikować mogą tylko zalogowani użytkownicy. Aby się zalogować użyj swojego loginu i hasła z mdoradcy.
BIP
Powered by multiCMS :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia :: © Krajowa Izba Doradców Podatkowych
Start   ::   START BIZNES   ::   Kontakt