map
Witamy w naszym serwisie. UWAGA aby uzyskać dostęp do wszystkich zasobów zaloguj się.
|
|
|
Twoja lokalizacja: Start / Aktualności   /  Doradztwo podatkowe w Europie - najnowsza publikacja CFE i IBFD
Aktualność: Doradztwo podatkowe w Europie - najnowsza publikacja CFE i IBFD
W wyniku współpracy pomiędzy Międzynarodowym Biurem Dokumentacji Podatkowej (International Bureau of Fiscal Documentation - IBFD) oraz Confédération Fiscale Européenne (CFE)  powstała unikatowa publikacja na temat wykonywania zawodu doradcy podatkowego w 23 państwach europejskich. Jest to rozszerzone i zaktualizowane wydanie na 2013 r.
W książce znajdują się informacje dotyczące wymagań stawianych przed osobami i podmiotami świadczącymi profesjonalne usługi doradztwa podatkowego, a także skutków jakie wywiera ustawodawstwo, orzecznictwo sądów oraz polityka UE na regulacje dotyczące zawodu doradcy podatkowego w całej Europie. Publikacja odnosi się do szerokiego spektrum zagadnień związanych z wykonywaniem zawodu, takich jak: podnoszenie kwalifikacji, etyka i tajemnica zawodowa, ubezpieczenie, reklama, formy prawne firm doradczych. Publikacja stanowi także przewodnik dla praktyków zainteresowanych obsługą klientów z zagranicy.
Na przykładzie regulacji obowiązujących w 23 państwach Europy wyraźnie widać, jak różnią się poszczególne przepisy dotyczące zwodu doradcy podatkowego, ale jednocześnie można zauważyć pewne cechy wspólne, które gwarantują wysoki poziom usług świadczonych przez przedstawicieli tej grupy zawodowej.
Publikacja jest ważnym krokiem w kierunku nadania tej profesji prawdziwie europejskiego statusu i ma szansę przyczynić się do rozwoju międzynarodowej wymiany usług poprzez profesjonalne wsparcie udzielane przez doradców podatkowych swoim klientom. Ma stanowić  ważne źródło informacji o zawodzie doradcy podatkowego dla rządów, instytucji europejskich i organizacji międzynarodowych, a także wspierać ideę zrzeszeń zawodowych w Europie i poza nią i zbudowania bądź zreformowania zawodu podatkowego w poszczególnych krajach.
Uwaga! Już wkrótce publikacja będzie dostępna do wglądu w Biurze KIDP w Warszawie.

Szczegóły dotyczące publikacji i formularz zamówienia
Spis treści

DATA PUBLIKACJI: 2013-04-05 + pozostałe aktualności
Komentarze (0)
Opcja dodawania komentarzy jest zarezerwowana wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników. Aby się zalogować przejdź do panelu logowania.
Najpopularniejsze:
Logowanie
Pomoc
Login
Hasło
Publikować mogą tylko zalogowani użytkownicy. Aby się zalogować użyj swojego loginu i hasła z mdoradcy.
BIP
Powered by multiCMS :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia :: © Krajowa Izba Doradców Podatkowych
Start   ::   START BIZNES   ::   Kontakt