map
Witamy w naszym serwisie. UWAGA aby uzyskać dostęp do wszystkich zasobów zaloguj się.
|
|
|
Twoja lokalizacja: Start / Aktualności   /  Doradca podatkowy zawód przyszłości - wiceprzewodniczący KRDP o zawodzie doradcy podatkowego w Inforze
Aktualność: Doradca podatkowy zawód przyszłości - wiceprzewodniczący KRDP o zawodzie doradcy podatkowego w Inforze
„Przed nami V Krajowy Zjazd Doradców Podatkowych, który wybierze władze samorządu na kolejną czteroletnią  kadencję. Ich zadaniem będzie m.in. dalsze stanie na straży rozwoju, prestiżu i rangi zawodu doradcy podatkowego, który bez wątpienia jest i będzie zawodem przyszłości” – napisał dr Jacek A. Zieliński, wiceprzewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych w artykule opublikowanym na portalu Infor.pl.

Dr Jacek A. Zieliński przypomniał, że przed rokiem obchodziliśmy 20-lecie ustawy o doradztwie podatkowym (5 lipca 1996 r.) oraz 15-lecie powołania struktur samorządowych. „Wspomniany zakres czasowy jest dość krótkim okresem żywotności, jak na zwód zaufania publicznego, jednakże charakteryzował się on harmonijnym rozwojem w zakresie profesjonalności i utrzymaniem najwyższych standardów merytorycznych jak i technicznych dotyczących tego zawodu” – stwierdził dr Jacek A. Zieliński.

Podkreślił, że historia zawodu, pomimo że dość krótka, to jednak była wystarczająca bujna w naszej rzeczywistości życia społeczno-gospodarczego. „Przeżyliśmy próbę deregulacji zawodu w ograniczonym zakresie (między innymi zlikwidowano usługowe prowadzenie ksiąg handlowych), jak i udaną próbę rozszerzenia kompetencji doradcy podatkowego (reprezentację podatnika przed sądami administracyjnymi). Po drodze, w swej historii, Krajowa Izba Doradców Podatkowych (KIDP) stała się członkiem założycielem Confédération Fiscale Européenne (CFE), z siedzibą w Brukseli, która jest europejską organizacją zrzeszającą narodowe organizacje i stowarzyszenia doradców podatkowych z większości państw europejskich. Obecnie obejmuje 33 narodowych organizacji doradców podatkowych z 24 państw Europy, grupujących łącznie ponad 180 tysięcy czynnych doradców podatkowych i ma wymierny wpływ na kształtowanie europejskiego prawa podatkowego” – napisał dr Jacek A. Zieliński.

Dodał, że „w chwili obecnej KIDP zrzesza około 8860 doradców podatkowych (przynależność jest obowiązkowa) oraz około 470 podmiotów uprawnionych do wykonywania czynności doradztwa podatkowego. „Należy również pamiętać, że w myśl art. 81 pkt 1 ustawy o doradztwie podatkowym: „Kto, nie będąc uprawniony, posługuje się tytułem doradcy podatkowego lub zawodowo wykonuje czynności doradztwa podatkowego, o których mowa w art. 2 ust. 1 pkt 1 i 4, podlega grzywnie do 50 000 zł" – podkreślił dr Jacek A. Zieliński.

Więcej:
http://ksiegowosc.infor.pl/wiadomosci/769595,Doradca-podatkowy-zawod-przyszlosci.html?force=1

Oprac. Wiesława Moczydłowska, Rzecznik Prasowy Krajowej Rady Doradców Podatkowych
DATA PUBLIKACJI: 2018-01-03 + pozostałe aktualności
Komentarze (0)
Opcja dodawania komentarzy jest zarezerwowana wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników. Aby się zalogować przejdź do panelu logowania.
Najpopularniejsze:
Logowanie
Pomoc
Login
Hasło
Publikować mogą tylko zalogowani użytkownicy. Aby się zalogować użyj swojego loginu i hasła z mdoradcy.
BIP
Powered by multiCMS :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia :: © Krajowa Izba Doradców Podatkowych
Start   ::   START BIZNES   ::   Kontakt