map
Witamy w naszym serwisie. UWAGA aby uzyskać dostęp do wszystkich zasobów zaloguj się.
|
|
|
Twoja lokalizacja: Start / Aktualności   /  Prof. Adam Mariański w TV RP- Polacy muszą zrozumieć jak istotny dla nich jest doradca podatkowy
Aktualność: Prof. Adam Mariański w TV RP- Polacy muszą zrozumieć jak istotny dla nich jest doradca podatkowy
O prestiżu zawodu doradcy podatkowego mówił prof. dr hab. Adam Mariański w Telewizji internetowej TV RP. Nowy Przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych był gościem programu Anny Wojdy „Rzecz o Prawie”.

Prof. Adam Mariański- Polacy muszą zrozumieć jak istotny dla nich jest doradca podatkowy

Doradca podatkowy jest pierwszym podmiotem/pośrednikiem, który stara się wytłumaczyć, zinterpretować czy wdrożyć to, co nowe – mówił prof. dr hab. Adam Mariański. Podkreślił rolę doradcy podatkowego nie tylko w kontaktach z podatnikiem ale także z organami podatkowymi. Zauważył, że to doradca podatkowy musi umieć zinterpretować nowe, często niejasne przepisy, podczas gdy np. sądy administracyjne mają na to kilka lat. Kiedy sprawa do nich trafia to interpretacje te są już znane.

Prof. Mariański podkreślił, że obecnie prawie żadnej czynności nie jesteśmy wykonać bez znajomości prawa podatkowego. Stwierdził, że bardzo ceni zawód adwokata i radcy prawnego ale wśród tych grup zawodowych jest niewiele osób ze znajomością prawa podatkowego. Dlatego tylko doradca podatkowy gwarantuje kompleksową wiedzę w tym zakresie.

Zapraszamy do wysłuchania interesującej audycji:
http://www.rp.pl/RZECZoPRAWIE/180209612-Prof-Adam-Marianski---Polacy-musza-zrozumiec-jak-istotny-dla-nich-jest-doradca-podatkowy.html

Oprac. Wiesława Moczydłowska, Rzecznik Prasowy Krajowej Rady Doradców Podatkowych.
DATA PUBLIKACJI: 2018-02-08 + pozostałe aktualności
Komentarze (0)
Opcja dodawania komentarzy jest zarezerwowana wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników. Aby się zalogować przejdź do panelu logowania.
Najpopularniejsze:
Logowanie
Pomoc
Login
Hasło
Publikować mogą tylko zalogowani użytkownicy. Aby się zalogować użyj swojego loginu i hasła z mdoradcy.
BIP
Powered by multiCMS :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia :: © Krajowa Izba Doradców Podatkowych
Start   ::   START BIZNES   ::   Kontakt