map
Witamy w naszym serwisie. UWAGA aby uzyskać dostęp do wszystkich zasobów zaloguj się.
|
|
|
Twoja lokalizacja: Start / Aktualności   /  Dr Mariusz Cieśla w Polskim Radio 24 o akcjach KIDP
Aktualność: Dr Mariusz Cieśla w Polskim Radio 24 o akcjach KIDP
O akcjach organizowanych przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych w zakresie pomocy podatnikom w wywiązaniu się z obowiązku złożenia zeznań rocznych mówił w Polskim Radio 24 dr Mariusz Cieśla, członek Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

Dr Mariusz Cieśla wskazał na formy składania zeznań podatkowych, przypomniał o obowiązujących ulgach oraz w ramach promocji zawodu doradcy podatkowego i samorządu doradców podatkowych – wspomniał o tym, że Krajowa Izba Doradców Podatkowych kontynuuje coroczną akcję non profit pod hasłem „Doradcy podatkowi pomagają podatnikom w sporządzeniu zeznań rocznych”. Podkreślił, że w akcji udział biorą doradcy podatkowi z niektórych Regionalnych Oddziałów Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Oddziały KIDP wyznaczają terminy, w których można uzyskać bezpłatną pomoc doradcy podatkowego. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na stronach internetowych Regionalnych Oddziałów KIDP. Można tam sprawdzić czy dany Oddział organizuje taką akcję.

Najpopularniejszą akcją jest akcja „Doradcy Podatkowi pomagają osobom z niepełnosprawnością wypełnić  PIT za 2017 rok”. Celem akcji jest bezpłatna pomoc osobom z niepełnosprawnością w wypełnianiu zeznań rocznych. Akcja ma charakter i  formę „Dni otwartych” (pomoc non-profit udzielana przez doradców podatkowych osobom zainteresowanym bezpośrednio w kancelariach doradców podatkowych lub telefonicznie). Bierze w niej udział kilka Regionalnych Oddziałów KIDP. Przykładowo, w dniach 21 lutego-9 marca br. trwa taka bezpłatna akcja w  Oddziale Małopolskim. Została ona objęta patronatem przez Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa.

Śląski Oddział KIDP już po raz kolejny organizuje akcję pomocy w rozliczeniach podatkowych „Doradcy podatkowi niepełnosprawnym”. Z bezpłatnej pomocy doradców podatkowych przy sporządzaniu zeznań podatkowych za rok 2017 skorzystać będą mogli podatnicy z niepełnosprawnością, jak i osoby, na których utrzymaniu pozostają osoby niepełnosprawne. Będą oni mogli uzyskać m.in. niezbędne informacje na temat możliwości skorzystania z odliczeń wydatków poniesionych na cele rehabilitacyjne oraz sposobów udokumentowania tych wydatków. Akcja ta potrwa od 20.03.2018 r. do 26.04.2018 r. Porady udzielane będą pod numerem telefonu wskazanym na stronie internetowej Śląskiego Oddziału KIDP.

Oddziały; Mazowiecki i Wielkopolski planują akcję PIT w okresie marzec-kwiecień.

W tym roku z uwagi na wybory w Oddziałach Regionalnych informacje o ewentualnym  udziale w akcji pojawią w niektórych Oddziałach w późniejszym terminie. Mamy nadzieję, że jak najwięcej Oddziałów przystąpi do tegorocznej edycji akcji pomocy podatnikom w wypełnianiu zeznań rocznych, zwłaszcza w akcji pomocy osobom z niepełnosprawnością.

Oprac. Wiesława Moczydłowska, Rzecznik Prasowy Krajowej Rady Doradców Podatkowych.
DATA PUBLIKACJI: 2018-02-23 + pozostałe aktualności
Komentarze (0)
Opcja dodawania komentarzy jest zarezerwowana wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników. Aby się zalogować przejdź do panelu logowania.
Najpopularniejsze:
Logowanie
Pomoc
Login
Hasło
Publikować mogą tylko zalogowani użytkownicy. Aby się zalogować użyj swojego loginu i hasła z mdoradcy.
BIP
Powered by multiCMS :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia :: © Krajowa Izba Doradców Podatkowych
Start   ::   START BIZNES   ::   Kontakt