map
Witamy w naszym serwisie. UWAGA aby uzyskać dostęp do wszystkich zasobów zaloguj się.
Twoja lokalizacja: Start / Baza wiedzy  /  e-Biuletyn KIDP  /  Inne  /  Nowe zasady zwrotu kosztów przejazdu
Artykuły
Nowe zasady zwrotu kosztów przejazdu
Ministerstwo Finansów przygotowało projekt rozporządzenia w sprawie wypłaty równoważnika z tytułu wydatków funkcjonariuszy na dojazdy. Zamiast ryczałtu celnik otrzyma zwrot za konkretne przejazdy w dniach pełnienia obowiązków.
Zgodnie z ustawą celnikowi przysługuje równoważnik z tytułu dojazdu, jeżeli on sam lub jego małżonek nie zamieszkują lub nie posiadają lokalu mieszkalnego w miejscu pełnienia służby lub miejscowości pobliskiej.
Zwrot zostanie także wypłacony w razie dojazdu własnym samochodem. W takim wypadku trzeba będzie złożyć oświadczenie określające cenę jednorazowego biletu kolejowego na przejazd drugą klasą pociągu osobowego albo cenę jednorazowego biletu autobusowego przewidzianą dla najkrótszej odległości drogowej, którą funkcjonariusz dojeżdża do miejsca pełnienia służby. Pod uwagę ma być brana cena biletu obowiązująca u publicznych przewoźników.
Pieniądze za przejazdy będą wypłacane tylko na wniosek celnika. Do wniosku trzeba będzie dołączyć bilety, które dowodziłyby poniesienia kosztów, oraz potwierdzony przez bezpośredniego przełożonego wykaz dni pełnienia służby w danym miesiącu.
Wniosek o wypłatę trzeba będzie składać u kierownika urzędu w terminie do dziesiątego dnia miesiąca następującego po miesiącu, za który ma być wypłacona dopłata. Celnik ma otrzymać pieniądze w ciągu 30 dni od dnia złożenia wniosku.
 
Pełny tekst artykułu przeczytasz w Sygnałach Prawnych. Zapisz się na BEZPŁATNY eletter!
Ocena:
Komentarze (0)
Opcja dodawania komentarzy jest zarezerwowana wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.
Aby się zalogować kliknij.
Kategorie:
Najpopularniejsze:
Logowanie
Pomoc
Login
Hasło
Publikować mogą tylko zalogowani użytkownicy. Aby się zalogować użyj swojego loginu i hasła z mdoradcy.
BIP
Powered by multiCMS :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia :: © Krajowa Izba Doradców Podatkowych
Start   ::   START BIZNES   ::   Kontakt